Header
Home
Poezi
dicka me shum
linke te tjera
Poezi
Home
 

I can't just sit here
and do nothing !!!
Waste my time,
waiting for you.
Caz you know me as innocent
but babe you wrong
I'll show you what I'll do

Now leave,
dont want you anymmore.
Im tired of your Words
Your phonines can't lie me any more

Don't wanna think about you
caz that gives e pain
Now, i don't care what you do
Don.t want to see you again

As time will go by,
it will prove ,the losser that you are
It will make me stronger,,,
which wont let you go far

I'm sure you will want me back
But,,, HEY it will too late...
Once, you letted me go by
so now You'll wait

 
enderronte qe ti te ishe pran tij,
ta shterngonte doren tende,ne doren e tij
qe ti tia mbeshtetje koken ne gjoksin e tij.
Enderronte qe fjalen te dua tia thoje edhe ti
I gezuar qe te fliste ,edhe i trishtuar se do e braktisje ishte ai..
sa shum te deshi,, te dashuroi ai
Nje dashuri te vertet ai ta dhuroj
edhe pse ti i the ..jo...ai me shum te dashuroj
e bere zemren e tij qe cdo moment te lotoj
Shpirti i tij qe vuante
per ty fjalen te dua Nje zemer qe vuante ne vetmi enderronte

 ne cdo vend me gjakun e tij e shkruante
nje zemer qe vuante enderronte ..enderronte...enderronte.........

 

 

harro"

Harro cdo gje qe te thashe
harro edheh fjalen te dua.
Per mua o djal me mos mendo
un nuk isha per ty, as ti per mua.
Harro zerin tim qe te thirra,
harro edhe ndjenjat bashk me te
Per mua me ti nuk eksiston
pra te lutem harro cdo gje
Harro Dashurin qe ne patem
harro edhe premtimet qe ne kemi premtuar
bashk me te harro ednerrat qe ne kemi enderruar
te lutem harro qe ne ishim te dashuruar....

 

 

 

fluturoj"

Fluturoj...
Qiellin e kalter pershkoj
shikoj boten qe kam jetuar
Mendoj..
dhe e kuptoj qe kam ndryshuar.
Enderroj...
ne enderrat e mija nderroj
e di qe shum enderra me kan humbur
por endiej qe tani jam me e lumtur.
Kuptoj...
zemren e plagosur qe kisha tani po e sheroj
nen ndjenjat e zjarrta kuptoj veten time
harrova, te kaluaren, tani do realizoj
enderren time.

 

 

Ja ,u ktheve perseri
Dhe Falje kerkove
ishe apo nuk ishe ti
Kur jeten time shkaterrove.

Kur ike..si nje i huaj
dhe nuk u ktheve me
kur ne leter e kishe shkruar
me vjen keq por dua te, te le

Dhe tani cfar kerkon
nje gje te tille qe ti bere
mendon se do ta fale....
i Dashur esht shum vone

Mbase ke ndryshuar,
dhe nuk je i njejti me
por jo ne zemren time
ske me vend\

 

 

SKam mendu nje jet kaq te hidhur
me nje djal te isha lidhur,
Dashuroi ai nje tjeter
kjo per mua mbeti e shkruar vec ne nje leter

Prita qe falje te me kerkosh
Por ti po kerkon te me harrosh
Dashurine tone per dhe e hodhe
Mua me le me tjetren u bashkove

sa shum vuajtje kam kaluar
derisa zemra me esht shkaterruar
Po kush kaq bukur ta paske punu
Qe kaq shpejt me paske trathu

Dhe shum shpetj ke per ta kerku
Dashurin e sincert qe kishe me mu
po Pres qe nga nje zemer te vije ngrohtesi
sepse po tretet e shkaterruar ne vetmi!!!!
"LOTET NE SY"


Lotet ne sy cdo cast i kam per tty
trathove perse??? kete se di
Dikush na nderhyri ,,ai qe na bashkoi
te keqen qe na e beri kurr sdo ta harooj


Njeri i pashpirt paska qen ai
ndavi dy zemra ndavi dashurine
POr ti....perse e bere trathetin

NQf sedo pendohesh
kurr sdo te pranoj
cdo gje do jet shkaterruar
cdo gje do harroj
Edhe kur te vdes as pluhuri te mos me mbetet
cdo gje do jet pastruar
cdo gje do tretet

 

 

 

Will you ever understand me
When I just want to be my self
When I wanna be free
When I want to do something I can
When Ill be proud of who I am


Will you ever let me go
In the place where I can see my future
Where Ill stand in my own
Where my life will go on


Will you ever trust me
That what I do is the right thing
That what I am I wanna be
That I can handle everything my self
And do nothing wrong in deed

 

 

kemi nje shkodrane tip inteligjenti
ca tu them o cuna nuk e man hic vendi
kur fillon e shkruan, del dhe nga oxhaku
per te kapur flutren siper te zambaku
sesi rrjedhin mendimet te poezit e sja
nje zot e mer vesh se su bo hataja
per ata qe smbushin duken llafe koti
te me falesh emy se me shkau loti
vargjet kur lexoj dhe fluturojn mendimet

 

 

TE KERKOJA.....

Po te kerkoja ne rete e erreta
dhe ste gjeja dot!!
Kur papritur mu shfaq hija jote....
Por u zhduk shum shpejt bashk me nje lot!!!


Dhe deshova zerin tend
Duke me thirrur
nen zhurmend e vetetimes
POr ishte vec nje ZE i cili i pershtatej rrimes

Nen shiun e rrembyer
perseri te kerkoja...
Por pa e kuptuar se ai nuk ishte Shi
por ishin lotet e mi

Dhe papritur nje rreze dielli
pershkoj Fetyren, syte e mi
Pastaj dicka me perkedheli
Me preku ne Faqe dhe tha:
"Mos me kerko, Dhe te lutem me harro,
vazhdo nje jet te re, Un sdo kthehem kurrr,,JO!!!"

Ishte "AI" qe un po kerkoja....
qe em rrezen e tij me ndriqoi, dheme perkedheli.
Me beri te lumtur,
por edhe me shkaterroi,me beri per te vuajtur.

Edhe pse E di qe kurr nuk do te gjej,
sepse ti tashme jeton ne nej bote tjeter
...Por perseri do te kerkoj....
Dhe nen kujtimet tona do jetoj....
Nen fantazite vuajtjen dhe dashurin,,,tone
do te te pres Gjithmone!!!!JJetojme....

Jetojme nje jete...
te cilen e urrejm
e duam ne te njejten kohe
dhe me pas e zhgenjejm

Jetojme nje jete plot me genjeshtra
Ku e verteta nuk ekziston
Ku genjejn ne dashuri
Dhe zemrat mashtrojne .

Jetojme nje jete
te cilen po na e marrin
ku paqe nuk ka
dhe vrasjet vazhdojne

Jetojme nje jete
qe askush nuk e enderron
ku deshirat shuhen
dhe enderrat na i shkaterrojne

Jetojme nje jet
qe me sdo e jetojme
te cilen do e kerkojme

Por do jetojme nje jet
ku urrejtja sdo ekzistoje
por dashurija do mbreteroje

 

 

REal player

I do not know what is going on
One day you say your are in love
but the other day you're gone
For you it might seem like a game
But you are wrong, it`s a shame
Then you don't talk you walk away
instead of having anything else to say
OF course the next day you will come back
But.. no honey ,,, im not like that
I'm not a player as you are
So think about it, not going so far
If its like that, i won't care for you
Becouse babe you will be the tool

 

 

Ndac ne shqip e ndac gabelce
Ndac me te but ne ndac vence
nje eshte emy e sbo nona mo
ti thur ca vargje e te bon hero

Mu me premtoi lavdi pas vdekjes
vdis me tha.thiri menjes
Do ma boj vjershen si naimi bagetis
mu betua cuna dhe per shpirt te dhis

Emy per zoten si titull dua
Iku poci per dhjam hua
po sma bone ti do e boj vet
pranaj luj penen qe te theret

Se sic e dim nag historia
si malsia dhe laberia
para vdekjes na thurim kenge
vorit tone i bejm bustin
gjoksin grop e bojm me grushtin

I`M SORRY I`M NOT PERFECT"I'M SORRY I'M NOT PERFECT!
IF THAT'S THE REASON
YOU DON'T WANT TO BE WITH ME.
I WONT BEG YOU TO STAY....
I'M SORRY BUT THATS ME

I'M SORRY I'M NOT PERFECT
I'M SORRY IF I EVER HURTED YOU
I JUST WANT TO BE SIMPLE
AT THE SAME TIME BE WITH YOU

I'M SORRY I'M NOT PERFECT
BUT I CAN'T CHANGE THE WAY I AM.
IF YOU WANT TO LEAVE
YOU KNOW YOUR WAY, GO AHEAD.

I'M SORRY I'M NOT PERFECT!
BUT I'M STILL PROUD OF WHO I AM.
SO IF YOU WANT TO BE WITH ME,
DOM'T TELL ME TO CHANGE, CAZ I'M NOT
JUST ACCEPT ME THE WAY I AM

 

 

 

 

 

 

1.TE DESHA..
Te desha me shum se jeten time
Te besova me shum se zemres time
Te dashurova si asnje njeri
Te enderrova princ per mua ishe TI
UN do gje te dhashe por ti sme dhe lumturin
....Pasataj te urreva si armikun tim
te harrova ste mbajta ne kujtim
Nga ti u largova sepse ti nuk ishe ti
Veten veten paskam mashtruar qe ty ta dhashe dashurin...
2.
Ndieja rrahjet e zemres tende
Kur mbeshtetja koken time mbi gjoksin tend
Pastaj leht degjoja frymarrjen tende
E cila me gjalleronte edhe mua

Puthjet tuaja te embela
Shkimet tuaja te iltera
Prekjet tuaja gjentile
Te cilat do te mbeten
ne kujtimet e mia ne vite


Ednerrat qe ne kishim
Planet se ardhmes
Dyshimet qe kurr nuk mbaruan
U treten tutje, u harruan

Letra dashurie
Telefonatat tuaja
Bisedat qe kurr nuk merrnin fund
Mbeten perseri en zemren time
Edhe perseri do ti mbaje
derisa te marr fund edhee jeta ime
3.Me fal me the por falje kot kerkon,
se dashuria jon ketu po mbaron
Dhe her tjeter mos gabo
njeriun qe ti e do per te paren her
te gjithve mos ju trego.
Me nje tjeter ta kam ngaterru
perse ti mu kshu me the
Qe tani e tujte un ty dua te te lë
Por un e di qe esht genjeshter
se tani ti do nje tjeter.
Te pakten te verteten me trego
dhe dashurin tjeter moss e trathto.
4.
Ti hesht i qeshur i gezuar .
ti hesht i dashur i dashuruar.
Ti me dukesh si ednerra ime e par
te dua perse valle???
Ti qesh si foshnja
dhe qel si gonxhja
Je prandver plot lulzim per mua,
Oh!! sa shum i dashur te dua.
Te adhuroj te enderroj,
por me shum te dashuroj.
Keto fjal dua qe te mi thuash edhe ti
Që te mos e mbajm te ndar dashurin.


5.
The tears covered my face
The pain covered my body
Is there anything my face to erase
Or there is nobody
The wound became bigger
The blood is blowing away
Is there some body to close it
Or I have to leave it away
My brain is confuse my life is terrible
Everything did I lose
Or am I an eagle
My hope is despair
My dream is night mare
Is there anything real
Or there is none for me who care

_________________
6.
E erret kjo nate,porsi si jeta ime,
ashtu si rete rrembyen qiellin e kalter.
Ashtu rrembeve ti jeten time.
Si valet e detit qe ikin e vine
Ashtu erdhe dhe ike ti ne zemren time.
Te egra dhe te qeta, vinin valet ne breg
me doje ti mua genjeshter apo e vertet?
Si vetetima qe an qiellin,
dhe plot gjemba veteton
Ashtu ke are ti zemren time
qe rrin e vajton

----------------------------
7.
Me ty enderrova ditet me te bukura te jetes sime
Me ty enderrova dasmen time
Me ty enderrova Dashurine time
Me ty enderrova te ardhmen time
Per ty enderrova princesha ime
>>
Me ty enderrova Lumturine time
Me ty enderrova do gje
Me ty enderrova parajsen time
Me ty enderrova jeten time
Per ty enderrova dhe enderroj perseri
Me ty enderrova cdo gje qe nuk enderrove ti

..
_________________


If you are the owner of this site:
You can start editing your web site by clicking here.
Forgot your zoomshare username or password? Get it here.site  zoomshare